Aby vaše šperky zářily: Dopřejte jim péči – 1.díl

Šperky jsou vášní každé ženy. Milujeme jejich třpyt, na který se nemůžeme vynadívat, když na ně zasvítí sluneční paprsek a zbožňujeme je pro to jediné, protože nám sluší a násobí naši krásu spolu s ženskostí. A právě pro tyto důvody je pyšně ukrýváme ve šperkovnicích. Abyste se z jejich třpytivé krásy však mohli těšit neomezeně dlouho dobu, je potřeba o ně řádně pečovat. Poradíme vám triky, které prodlouží krásu i životnost vašich šperků či bižuterie.

Populární, cenově dostupnější a líbivá: Řeč je o bižuterii!

Náhrdelník Oliver Weber Contessa - 11232

Můžete se pro ni rozhodnout, aniž byste kdoví jak zatížili váš rodinný rozpočet. Můžete ji hravě kombinovat na několik způsobů, dokoupit další k novým šatům s výstřihem, svetru poseté flitry, nebo k elegantní halence, kterou katapultují do příznačného stylového nebe. I když je bižuterie cenově dostupnější, přistupujte k péči o ni zodpovědně. Zbytečně ji nevystavujte poškození, zčernání, nebo ztrátě kamínků.

Náramek Oliver Weber Contessa - 32063

Chraňte ji před návštěvou vířivky, posilovny, či aplikací parfému nebo vlasové stylingové přípravku. Za žádných okolnosti ji nezanechávejte před koupelí či beprostředně po ní v koupelně, ve vlhkém prostředí totiž snadněji může zoxidovat a po nošení vás  může obdarovat tmavými fleky. Po každém nošení ji přetřete hadříkem, ať ji zbavíte mastnoty a nečistot, které na bižuterii během celého dne ulpěly a pak náušnice, náhrdelník, nebo náramek uložte do krabičky, jež opatříte horním víčkem. Bižuterii i šperkům obecně totiž tma prospívá mnohem víc, než přímé sluneční paprsky.

„Já na bižuterii ulítávám, dá se říci, že si každý měsíc pořídím nějaký nový kousek do své sbírky, která je nyní úctyhodná. Jakmile spatřím, že její lesk upadá a zachází, rozhodně ji nevyhazuji. Přetřu ji hadříkem, který namočím v teplé vodě s mýdlem. Po chvilce se opět leskne,“ radí Martina K.

„Ať se jedná o jakýkoli šperk, vždy před sprchou všechny šperky sundám, otřu hadříkem, abych je zbavila nejenom potu, ale i jiných nečistot, které na nich během nošení ulpívají. Tento typ péče se mi osvědčil, bižuterie se pořád leskne, kamínky nevypadávají a nepůsobí mdle. Všechny šperky kromě snubního a zásnubního prstenu ukládám do šperkovnice. Pokud vám na vašich špercích záleží, neváhejte se inspirovat, opravdu se vám tato péče vyplatí,“ říká Jana H., která šperkům propadla na celé čáře.

Perlové šperky noste!

Náušnice z bílého zlata s diamanty  a černou perlou z Tahiti (Au585) 005

Náušnice z bílého zlata s diamanty  a bílou perlou (Au585) 005

Máte doma ve šperkovnici náušnice z pravých perel a z důvodu opotřebení je nosíte spíše sporadicky? Právě tím je o jejich příznačnou krásu okrádáte. Pravé perly jsou totiž pověstné tím, že jakmile perleť klouže během nošení po kůži, tím nedochází k jejich vysušení, což je nadále udržuje ve skvělé kondici. Pokud se ale chystáte do bazénu, ke kadeřnici, na masáž, do solária, nebo do posilovny, sundejte si je.

Perlové prsteny jsou vzhledem k časté manipulaci nejvíce zatíženy, proto jejich přítomnost podmiňujte příležitosti, kdy nebudete činností ohrožovat životnost a krásu neporušené perleti. Máte ve zvyku nosit více šperků najednou? Co se týká těch perlových, tak s těmi opatrně a udělejte v tomto směru výjimku. Na vině je opět možné opotřebení formou miniaturních oděrků a škrábanců, které po té mohou narušit celistvost perly a tím by postupem času mohly ztratit to nejcennější ze své podstaty – svůj pověstný lesk.

Po denním nošení, perlové šperky otřete bavlněným hadříkem a uschovejte je do krabičky, nebo textilního pytlíku.

V příštím pokračování se naučíme pečovat o zlaté, stříbrné a diamantové šperky. Neváhejte nás sledovat!

Komentáře