Padlo pozvání na ples? Poradíme, jak vybrat šperky!

Šaty visí ve skříni, lodičky čekají na vaše první nazutí, společně s kadeřnicí jste se dohodli na ideálním účesu, a s úlevným vydechnutím se radujete z toho, že od teď se už můžete jedině těšit? Podrobnému výběru byste totiž měli podrobit i šperky, které si zaslouží být v rovnováze spolu s vaší osobností, róbou, účesem i make-upem. Poradíme vám, podle čeho byste se měli řídit, abyste nešlápli vedle.

Zlatý prsten s diamanty, z bílého zlata - 001 (Au750)

Smetánka, nebo komorní ples na vesnici?

Máte namířeno do vyšších společenských sfér, které vyžadují elegantní šaty až na zem, rukavičky či snad stylovou pelerínu, protože jindy elegantní kabát by byl hodnocen jako fádní? Tady s klasickou bižuterií neuspějete. Okouzlete všechny přítomné decentními diamantovými šperky v bílém zlatě, nebo červené šaty rozzařte o rudé granáty, které jsou mimo jiné opět v módě, ostatně podobně jako vltavín, jež dokonale supluje smaragdový třpyt. Tyto drahé kameny totiž spolu s vámi obdrží pozvánku taktéž. Pokud se pro jejich stálou krásu rozhodnete, budete pasována na dámu večera, co má styl a která rozhodně ví, co se sluší a patří.

V případě, že míříte spíše na vesnickou zábavu ve staré sokolovně, s diamanty se rozhodně tasit nemusíte. Váš outfit totiž hravě podpoří značková bižuterie, o jejichž lesk se postará především úprava formou

rhodiování.

Diadem Oliver Weber Estelle - 74035 (crystal)

Šperky musí ladit spolu s vámi, a to nejlépe na 100%

Máte v plánu vyvětrat nákladnou róbu, co sama o sobě budí dojem klenotu, nebo naopak volíte elegantní jednoduchost, kterou osvěžíte stylovým psaníčkem, zlatavými sandálky či snad šperkem, co si rozhodně říká o pozornost? Důraz v zásadě vždy klaďte na jeden aspekt a němu podřizujte ty ostatní. Bohatě zdobené šaty až na zem doplňte o jemný zlatý řetízek s něžnou perličkou, nebo třpytící se slzou, která se svažuje směrem k dekoltu. V podobném duchu volte také náušnice a popřípadě i prstýnek. Ne vždy je ale snadné správně a vkusně jednotlivé šperky prokombinovat, a právě a pro tyto záměry se dokonale hodí sady. Jejich výhodou je především fakt, že nemusíte složitě kombinovat rozličné styly a druhy šperků – vy se totiž můžete pochlubit s ladicím a tematickým setem.

Naopak, pokud byste se v okázalých šatech necítila pevně v kramflecích, a proto prosazujete ty střihově i zdobením nenáročné, tak se naopak v rámci šperků můžete do sytosti vyřádit. Vaší ozdobou se pak může stát náhrdelník, přívěsek, kterému vévodí čirý křišťál, nebo si zahrát na princeznu a vsadit na vyjímečné korunky. Právě ty totiž vyvenčíte na plesy a jiné společenské události, takže pokud po nich stydlivě pokukujete, nechejte se jejich designem lapit.

 

Jaký výstřih, takový šperk! Náramek Oliver Weber Precious - 32043 (crystal)

Klasický střih šatů, který se zužuje do véčka, povzbuďte řetízkem spolu s přívěskem sahající k oblinám vašich ňader. Korzetové šaty přitáhnou pozornost o kapku víc, když do popředí přivoláte náhrdelník, který kopíruje ladnou šíji a je tvořen s ohledem na třpytivé kamínky, jež se sdružují do libovolných tvarů a seskupení.

 

Na co byste měla zapomenout?!

Přívěsek Center - 9327 (antique pink)

Proměňujete vaše zážitky v korálky, které po té putují na váš náramek? Pokud se na něj podíváte, spatřujete v něm celý svůj dosavadní život, i když barvy či styly korálků působí sice mile a vy v nich čtete váš příběh, ale ve výsledku jsou rozdílné jak v rámci barev, tak v rámci tematičnosti. Přesně tento náramek se na ples nehodí, akorát by strhával pozornost a stal se ukazatelem toho, že s vámi prostě naladí a budí dojem nepatřičnosti.

Šperky plné barev uschovejte na bezstarostné léto. Ples je společenskou událostí na úrovni, která si žádá jak vytříbené lekce etikety, tak vypilovaný šatník společně s promyšlenou volbou šperků. Pestrobarevné kruhy, neonová bižuterie či snad piercing mají na tento večer vstup zakázán.

 

Několik tipů na závěr..

Hřebínek do vlasů Oliver Weber Swan - 3338 (crystal)

Vyrazte do společnosti v šatech, lodičkách i se šperky s vědomím, že se v nich cítíte dobře. Pokud tomu tak nebude, uvidíte, že si večer ve víru tance neužijete, ale spíše ho přetrpíte. Nemaskujte nevhodným typem šatů vaši osobnost, nehrajte si na někoho, kým nejste, akorát byste se okrádali o svoje skutečné já. A tím by se snížil výsledný prožitek z toho všeho a navíc úplně zbytečně.Brož Imperial - 8392Brož Oliver Weber Friends - 58039 (crystal AB)

Máte v plánu z bujných kadeří vykouzlit složitý účes? Vsaďte na třpytivé skřipce, spony do vlasů, nebo jehlice, co mají zakončení s perličkou či jiným štrasovým zdobením v barvě vašeho outfitu.

Na klopu vašeho kabátku, pelerínu, sáčko, nebo bolerko z pevnějšího materiálu, můžete připnout brož. Říkáte si, že tento šperk se hodí spíše pro vaši babičku? Ale kdepak! Brože se opět vrátily na scénu a vypadá to, že z ní už jen tak nezmizí.

Protančete nejedny střevíčky a užijte si ples s plnou parádou. Kdy jindy, než právě  v období plesů se my, ženy, můžeme proměnit na princezny a užít si večer ve velkolepé róbě. Není nutno to nijak zvlášť přehánět s hlubokými výstřihy, nebo snad transparentními materiály, který odhalí víc, než je skutečně potřeba. Vsaďte na elegantní, decentní, jemnou róbu až na zem. Dokonalý look vám pomohou vytvořit nejen šperky, ale i sandálky, rukavičky, nebo snad třpytivé psaníčko ve stylu, který vám bude slušet. Tip: Vašim partnerům nezapomeňte pořídit vázanku v odstínu vašich šatů, ať všichni vědí, že vy patříte k sobě. Hitem jsou i manžetové knoflíčky.

Komentáře