Perla: Ceněná ikona něžné krásy!

Náušnice z bílého zlata s diamanty  a černou perlou z Tahiti (Au585) 005

Perly milovaly ženy napříč historií, zbožňují je dnes a oblíbeny pro svoji přirozenou krásu budou i zítra. Tyto nádherné komponenty, co zdobí šperky po staletí, si totiž vydobyly doslova božskou pověst. Někdo tvrdí, že se na zemi dostaly ve chvíli, kdy bohové ronily slzy, my ale víme, že za přírodní krásu perel jednoznačně vděčíme ústřicím, do které když vnikne písečné zrnko, odstartuje se koloběh, kdy dochází k obalení perleťovou hmotou, tu ústřice vylučuje na důkaz obrany před cizím tělesem. A po několika letech spatří přírodní perla světlo světa a ženy mají důvod k radosti. Nic totiž nepotěší s takovou intenzitou jako perlový šperk darovaný z lásky a láskou.

Vzhledem k tomu, že poptávka po perlách roste a přírodní výroba perel by nestačila krýt poptávku a muselo by dojít k navýšení ceny, rozmohl se proto chov perel, kde je do ústřic vpraveno cizí těleso, které během roku či více ústřice obalí nádhernou perletí. Perly z chovu jsou pak označeny jako kultivované. Navíc je nutno podotknout, že jediný rozdíl mezi perlou přírodní a tou z chovu je ten, že došlo k úmyslnému vložení cizího předmětu dovnitř ústřice. Odlišnost mezi perlou kultivovanou a tou přírodní pozná jedině odborník na slovo vzatý skrze rentgenovou technologii, ta totiž zachytí vnitřek, neboli jádro perly. Díky tomuto průlomovému zjištění se perly staly cenově dostupné a kráse perlového náhrdelníku, nebo náušnic, si tak může užívat každá žena, aniž by musela vynaložit finančně závratnou částku.

Mořská perla versus ta sladkovodní?

V moři představuje útočiště pro perlu ústřice, kdežto v řece tuto schránku s perletí supluje známá perlorodka. Mořská perla v ústřici pobývá jen jedna jediná, kdežto v perlorodce jich může být hned několik najednou. Pokud chcete mít srovnání, není nic jednoduššího, než si pořídit šperk s mořskými perlami a ten, co je vyzdoben těmi sladkovodními. Ve výsledku se ale budete opájet krásou perleti a celého šperku, protože ten bude působit na výsost elegantně a vkusně.

Domovem perel je Japonsko, Čína a USA spolu s Austrálií, ale ty nejvzácnější s barvou šedé, tmavé s nádechem do magicky černé, jsou perly původem z Tahiti.

Náušnice z bílého zlata s diamanty  a bílou perlou (Au585) 005

Zajímavé postřehy ze světa perel!

Pokud jste šperk z perel dostala, rozhodně jej noste, co možná nejčastěji. Pokud je uschováte do krabičky s vědomím, že pro něj uděláte nejlíp, jste na omylu. Právě nošením perle zaručíte krásu, díky tření skrze pokožku se bude víc lesknout. Před uložením perličku neváhejte otřít měkkou textilií, uděláte totiž vše proto, aby zbytky nečistot perleti neukradly lesk.

Vzhledem k tomu, že potřebám svých zákazníků a především zákaznic plně rozumíme, zařadili jsme do naší nabídky nádherné náušnice v bílém zlatě a diamanty, které jsou zdobeny buďto sladkovodní, bílou perlou, nebo tahitskou, černou perlou. Obě varianty jsou překrásné, luxusní a především nadčasové. Navíc si můžete být jisti, že tyto šperky nikdy nevyjdou z módy, dá se totiž říci, že se jedná o evergreen. Záleží jenom na vás, která perlová variace si získá vaši pozornost, bílá perla volá po eleganci a jednoduchosti, kdežto ta tmavá, exotická až z dalekého Tahiti, vaši krásu povýší na nevšední level.

Stříbrný granátový přívěsek se světlou perlou - 699A, (rhodiovaný)

V případě, že spíše preferujete granáty, máme pro vás úchvatný přívěsek s rudým třpytem a smetanovou perlou. Barevné kontrasty jsou opravdu všemocné.

Komentáře