Šperky ze srdce Skandinávie

Skandinávské šperky jsou něžné, hravé a velmi romantické. Velmi často kombinují nejrůznější vzácné barevné kovy, drahé kameny společně třeba s koženými řemínky a korálky. Časté je také využívání patiny a vintage prvků.

8214

V tomto článku jsme se zaměřili jsme se  na tři nejoblíbenější značky skandinávských šperků, které při troše štěstí seženete i v České republice. Jsou to Bjørg,  DYRBERG/KERN a Hultquist.

Šperky Bjørg

Pro šperky Bjørg je charakteristická ruční výroba v maximálním souladu s přírodou. Bjørg využívá surové neopracované drahé kameny a šetrné opracování kovů. Šperky Bjørg  prostě mají hlubší filosofii a význam. Velmi oblíbeným prvkem těchto šperků je používání citátů a afirmací, které dodávají každému kousku nádech spirituality. Ať už je to vyznání lásky k životu, nebo jedinečnost nositele.  Hledáte-li originální šperky s vnitřní přidanou hodnotou a hlubší symbolikou – šperky Bjørg si patrně zamilujete.

7502

Šperky DYRBERG/KERN

Dyrberg / Kern je dánská značka designérů Gitta Dyrberga a Henninga Kerna. Každý rok představuje Dyrberg / Kern dvě fantastické kolekce šperků a hodinek vycházejících z tradičního skandinávského designu přizpůsobeného aktuálním světovým trendům.

Šperky Hultquist

Hultquist představuje unikátní bižuterii vycházející z inspirace starodávnými kulturami, historií, trendy současnosti i futuristickými prvky. Historie značky Hultquist spadá do roku 1980. Bižuterie navrhovaná Anne Hultquist je vyráběna ručně v klasickém skandinávském stylu, který zvýrazňuje individualitu.

11008

Ačkoli jsou skandinávské šperky malými klenoty, jejich půvab ještě znásobíte, vyberete li si jemné módní doplňky v podobném stylu.

Komentáře