Svátek všech zamilovaných se blíží!

 Po roční odmlce opět klepe na dveře. Někdo tímto americkým svátkem lásky opovrhuje, druhý ho vítá s otevřenou náručí. Ty první ale překvapí fakt, že až tak americký úplně není. Jeho historie totiž podle všeho sahá do Itálie, a dá se říci do země lásky. Stačí si jen představit zamilovaný pár na gondole v Benátkách, nebo Juliin balkón ve Veroně. A možná právě proto, že se začal masivně slavit za oceánem, mnoho z nás odvozuje, že právě Amerika je tomuto svátku svatého Valentýna Přívěsek Oliver Weber Heart - 11616 (bermuda blue)domovem.

S příchodem 14. února se pojí také legenda o knězi Valentýnovi, který i přes výslovný zákaz císaře Claudiuse II. oddával tajně zamilované páry. A proč sám císař přišel s tímto zákazem? Údajně tomu bylo tak kvůli tomu, že zamilovaný muž nebyl dobrým bojovníkem, a tím tedy stejně tak i ten ženatý. Kněz však tímto přál lásce a jeho skutek byl po zásluze, jak to tak, bohužel bývá, potrestán. Za porušení zákazu byl zatčen a pak 14. února popraven. A právě jako vzpomínku na tuto událost se v Itálii slavil tento den jako svátek zamilovaných.

Přívěsek Oliver Weber Heart large - 11636 (gold / crystal)

Když jsme si to nyní objasnili, možná není od věci na tento svátek pohlížet trochu jinak, než výhradně na komerční svátek, se kterým přišli „za velkou louží“. I když my v Čechách ho dvakrát nemusíme, tak i u nás se zabydluje čím dál víc, ale na náš první máj – lásky čas i tak nezapomínáme. Alespoň já jsem toho názoru, že lásku je třeba si dávat najevo každý den – něžnými gesty, opravdovými činy a láskyplnými skutky. A když se na den svatého Valentýna podíváme z toho úhlu, že sám kněz Valentýn vybízel tím, co dělal k lásce, potažmo k manželství a rodině, tak je nádherné si na jeho dobromyslné činy vzpomenout a uvědomit si, že to, co na světě skutečně stojí za to, je právě láska.

Někdo tento den pojme jako příležitost k milému posezení u skleničky s vínem, jiný si nenechá ujít příležitost, aby své milé nadělil dárek, který zahřeje u srdce. Někdo vsadí na kytici rudých růží, bonboniéru čokoládových pralinek s milou „valentinkou“ a najdou se i tací, co své ženě darují šperk. Inspiraci jsme pro vás našli v e – shopu s všeříkajícím názvem Pěkné Šperky.

Náramek Oliver Weber Crystal heart - Leather white (crystal) L = 21,5 cm

Šperk pro každý den s dávným symbolem lásky – takový je náramek Oliver Weber Crystal Heart a Lucky Heart!

Vaše osudová žena tento elegantní šperk unosí na každou příležitost a jeho jemnost může znásobit o jiné třpytivé korálky, které navrhl sám Oliver Weber.

Náramek Oliver Weber Lucky Heart - 32146 (gold black metallic)

A když jsme už u těch náramků, tak nesmíme vynechat ten s názvem Lucky Heart se třpytivým srdcem uprostřed, a to hned ve dvou barevných provedeních.

Tip: Já jsem si nemohla vybrat, který zvolit, a tak jsem se rozhodla pro oba. Ten se stříbrným třpytem mám na denní nošení, kdežto ten černý se zlatým leskem na to večerní. Jsou vskutku povedené a svým způsobem a pojetím vyjímečné, ostatně jako každý šperk z dílny Olivera Webera. Náramky můžete také doplnit o elegantní přívěsky, které rozzáří váš dekolt a stáhnou pozornost.

Obrázek (2)

Velkolepý šperk, co strhne pozornost! Křišťálové kouzlení…

A u přívěsků ještě chvíli zůstaneme, právě jsme sortiment této oblíbené značky doplnili o nové přívěsky ve tvaru křišťálového srdce a to v odstínu modré, čiré a zlatavé. Pokud jste zcela propadli filmu Titanic a šperku, co měla právě Rose, můžete se nechat inspirovat přívěskem Oliver Weber Heart na vlnách barvy oceánu bermuda blue.

Jemnost nadevše Přívěsek Oliver Weber Heart large - 11636 (crystal)

Za předpokladu, že spíše tíhnete k něžné a nenápadnější eleganci, co tolik nebudí pozornost a přitom sluší, přívěsek Oliver Weber Heart Large bude pro vás trefou do černého, a to ve všech směrech. Nevšední pojetí srdce a jeho třpytivého obvodu dá vyniknou ladné šiji.

A pokud přece jen to nechcete nechat jenom na třpytivém dárku z lásky, překvapte partnerku pozváním do vyhlášené restaurace, nebo do soukromé vířivky, kde vám budou dělat společnost nejenom masážní trysky a bublinky, ale také šampaňské, jahody se šlehačkou máčené v hořké čokoládě. V případě, že se tento nápad nezamlouvá vaší peněžence, připravte si delikátní menu v pohodlí domova. Vířívku pak můžete vyměnit za společnou koupel, která vás uvolní a navodí intimní atmosféru ♥.

Den lásky oslavte s vaší láskou a rozhodně láskyplně.

Přejeme vám všem pohodového Valentýna po boku s tím, kdo vás miluje!

 

 

Komentáře